• APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

30.04.2024

Dziś obchodziliśmy  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Konstytucja 3-Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Konstytucja 3 -ego Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą.

Wprowadzała ona zmiany zgodne z ideami oświecenia. Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym, rocznica uchwalenia konstytucji była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego.

• Przesiewowe badanie wzroku naszych uczniów.

30.04.2024

W naszej szkole dbamy nie tylko o rozwój intelektualny naszych podopiecznych. Staramy się także dbać o ich zdrowie. W poniedziałek 29 kwietnia odwiedził nas specjalista z firmy Oculismed. Zorganizowaliśmy naszym uczniom przesiewowe badanie wzroku. Przeprowadzanie takich badań jest niezwykle ważne, gdyż nieskorygowane wady wzroku powodują u dzieci trudności w nauce czytania i pisania, niechęć do uczenia się, rozdrażnienie i zmęczenie. Badania przesiewowe powinny objąć dzieci, ponieważ nieujawnione i nieskorygowane wcześnie wady wzroku mogą zaburzyć proces ich edukacji. Wczesne wykrycie i prawidłowe skorygowanie wady wzroku ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Akcja cieszyła się dużą popularnością, przebadali się także niektórzy nauczyciele i pracownicy.

Dziękujemy firmie Oculismed z Olsztyna za poświęcony czas.

• Metodziaki w Galinach.

24.04.2024

W dniu 11.03.2024r grupa z projektu Zwolnieni z Teorii pn. "Metodziaki" z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach przeprowadziła prelekcję, w której po przez prezentację zostały pokazane metody efektywnego uczenia się tak aby nauka stała się przyjemniejsza. Na koniec odbył się quiz, który wyłonił trzy najlepsze osoby, które zostały nagrodzone nagrodami.

• XI Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

24.04.2024

Święto muzyki objął patronatem Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha oraz Dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach pułkownik dyplomowany Tomasz Biedziak.

Wyniki:

W kategorii 3-4 latki:

I miejsce-Wiktoria Kaplewska

II miejsce-Blanka Segieda

III miejsce- Antoni Dziedzicki

W kategorii 5-6 latki:

I miejsce- Paulina Kuziak

II miejsce-Klara Ładosz

III miejsce- Izabela Dudek

W kategorii I-III:

I miejsce-Laura Skonieczko

II miejsce- Pola Jaworska

III miejsce-Nikola Wasiek

W kategorii klas IV- VI:

I miejsce-Michalina Kabelis

II miejsce- Radosław Choszcz

III miejsce- Lena Jabłonowska

W kategorii klas VlI-VIII:

I miejsce- Elwira Emilianów

II miejsce-Natalia Kosztykiewicz

III miejsce- Magdalena Flis

Dodatkowo wyróżnienie Wójta Gminy Bartoszyce otrzymała Magdalena Flis. Wyróżnienie dowódcy 20 BBZ pana Tomasza Biedziaka- Pola Jaworska. Za ogólne wrażenie artystyczne firma Domasz ufundowała nagrodę Oliwii Błasik. Gratulujemy.

• Powtarzamy materiał z klasą VIII.

18.04.2024

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. W ramach powtórzenia materiału i uzupełnienia wiadomości klasa VIII własnoręcznie stworzyła Lapbooka na temat "W pustyni i w puszczy" - Henryka Sienkiewicza. Doskonała metoda zdobywania wiedzy. Było też trochę zabawy i śmiechu, bo kto powiedział że w szkole musimy się bez przerwy stresować? Zapraszamy do oglądania efektów ciężkiej pracy naszych uczniów.

• Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych w naszej szkole.

Konkurs „Zwierzęta naszych lasów”

I miejsca:  Kalina Lipnicka, Izabela Dudek
            II miejsca: Zofia Pierzchanowska, Leon Prokop
            III miejsce:Maciej Nowakowski
            Wyróżnienie: Aleksandra Wysocka
            Kategoria : klasy I-III
            I miejsca: Zofia Adamczyk, Oliwia Lipnicka
            II miejsca: Pola Prokop, Kuba Michalski, Dominik Nowakowski
            III miejsca: Julia Jagiełło, Nataniel Szałkowski

Konkurs dla klas IV-VIII pt. „Coś z niczego „

I miejsca: Oliwia Maksimowicz, Emilia Nowakowska
            II miejsca: Małgorzata Dudek, Michał Gryta, Emilia Walczak
            III miejsca: Maja Piechocka, Jakub Strzałecki, Alan Kołowrocki
            Wyróżnienia : Monika Wojciechowska, Henryk Wojciechowski, Szymon Bobrowicz, Kordian Sielawa

Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie tak wspaniałych nagród dla naszych małych i większych artystów.

• Lapbook klasy V.

04.04.2024

Czym jest lapbook? To teczka tematyczna, w której umieszczamy wiadomości z danej dziedziny w formie rysunków, wykresow oraz trójwymiarowych grafik.

Klasa V właśnie skończyła swojego pierwszego Lapbooka . W taki sposób na języku polskim podsumowaliśmy pracę nad lekturą " Felix,Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".