02.07.2023

W słoneczny piątkowy poranek 23 czerwca żegnaliśmy rok szkolny 2022/23. Rozpoczęliśmy tę uroczystość mszą świętą w kościele. Dzięki pięknej pogodzie apel odbył się na dziedzińcu szkolnym.  Do szkoły wraz z uczniami licznie przybyli rodzice oraz goście: wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha, policjant dzielnicowy Patryk Cichosz, ksiądz proboszcz Karol Krukowski oraz sołtys Galin Marcin Przybysz. Dyrektor szkoły- pani Magdalena Jabłonowska przywitała wszystkich zebranych i następnie wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa i nagrody wyróżnionym uczniom w tym prymusowi naszej szkoły, którym w tym roku szkolnym został uczeń klasy V Alan Kołowrocki.

Szczególną uwagę poświecono absolwentom odbierającymi świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Promocji do wyższych klas i wyróżnień pogratulował uczniom i rodzicom także Wójt naszej gminy.

Ostatnie chwile apelu dedykowane były nauczycielom, zwłaszcza tym, którzy po raz ostatni wzięli w nim udział, jako czynni pedagodzy.

Po ponad czterdziestu latach pracy w szkole w Galinach na emeryturę odszedł pan Marek Kirkuć. W ciągu tych kilkudziesięciu lat uczył przede wszystkim wychowania fizycznego i techniki, ale był też opiekunem świetlicy i pedagogiem szkolnym. Przez wiele lat opiekował się Szkolną Kasą Oszczędności. Od początku tworzył stronę internetową szkoły i cały czas ją uaktualniał wykorzystując pełnioną przez siebie funkcję szkolnego fotografa.

Janina Aleksandrowicz przygodę ze szkołą w Galinach rozpoczęła ponad trzydzieści lat temu.

Jednak po kilku latach zmieniła miejsce pracy, by znów na dziesięć lat wrócić do Galin. W bieżącym roku szkolnym, jako wieloletnia nauczycielka matematyki i informatyki, której uczniowie osiągali bardzo dobre wyniki na egzaminach, postanowiła zakończyć karierę pedagogiczną w naszej szkole i skorzystać z przysługującej jej emerytury.

W tym wyjątkowym dniu podziękowaliśmy za współpracę również naszej młodszej koleżance Anieli Mickanis-Balcewicz. Pani Aniela pracowała z klasami młodszymi, była bardzo zaangażowana w swoją pracę i z pasją wykonywała swój zawód. Od nowego roku szkolnego będzie pracowała w innej szkole.

Podobno nie ma ludzi niezastąpionych i z pewnością tak jest. Ale przeżytych wspólnie lat, chwil i zdarzeń nie da się zapomnieć. Odpoczywajcie, korzystajcie z życia, a każdemu z Was, każdego dnia niech towarzyszy satysfakcja i  zadowolenie płynące z poczucia dobrze wykonanej służby.  # K.A.

Więcej zdjęć w galerii