• ŚWIĘTO SZKOŁY

26.04.2023

Kwiecień to miesiąc świąt związanych z przyrodą i ekologią. Są to m.in. Dzień Ziemi i Dzień Wody. Naszym uczniom z uwagi na patrona naszej szkoły, czyli Leśników Polskich  nie obce są działania proekologiczne . I dlatego właśnie w tym miesiącu nasza szkoła obchodziła swoje święto.

W środę 26 kwietnia do Galin przybyli znamienici goście- wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha, leśniczy Leśnictwa Czarny Las Paweł Ulaniuk, radny gminy Krzysztof Prokop, radny powiatu i sołtys Galin Marcin Przybysz , dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz rodzice naszych uczniów.

Uroczystość przygotowaną na tę okazję opatrzono wymownym tytułem ”Bo Ziemię mamy tylko jedną”. Uczniowie doskonale zaprezentowali się w występach taneczno-wokalnych, przeprowadzili sąd nad ropuchą i bawili publiczność prezentując pokaz mody ekologicznej. Na zakończenie uroczystości przedstawiono wyniki Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. „Wiosenne przebudzenie”. Mimo, że uczniowie z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności, ten dzień upłynął w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze.     #  K.A.