W piątek i sobotę, 29 i 30 listopada nasi dzielni uczniowie będą charytatywnie pracować przy Świątecznej Zbiórce Żywności. Zapraszamy do wzięcia udziału i okazania pomocy najuboższym.
"Święta godne,a nie głodne.
W piątek i sobotę, 29 i 30 listopada nasi dzielni uczniowie będą charytatywnie pracować przy Świątecznej Zbiórce Żywności. Zapraszamy do wzięcia udziału i okazania pomocy najuboższym.
"Święta godne,a nie głodne.
Bardzo lubimy chodzić do cyrku. Tym razem to cyrk przyjechał do dzieci. 21 listopada gościliśmy artystów z cyku SZOK . Uczniowie podziwiali triki cyrkowe, a także wzięli czynny udział w niektórych zadaniach. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym dużo miłych wrażeń i przeżyć. Widownia gromkimi brawami podziękowała artystom za niezwykle widowisko.
Zajęcia z pedagogiem szkolnym i specjalnym .
W ostatnim czasie w ramach przystąpienia naszej szkoły do kampanii "Dzieciństwo bez przemocy" zostały przeprowadzone zajęcia dla klasy I oraz pogadanki dla kl. '0' i III Tematem zajęć była przemoc Z tej okazji uczniowie klasy I wykonali plakat i prace plastyczne Pogadanka odbyła się na podstawie bajki pt. "Kaczątko" autorstwa A. Teresa Bachleda Kominek. #DzieciństwoBezPrzemocy #FundacjaDajemyDzieciomSiłę
Wszelkie informacje zostaną przesłane przez Panią Zuzannę na portal Librus. Zachęcamy do udziału.
Dziś 19 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci
Nasza szkoła z dumą bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy", której celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci i podkreślenie potrzeby ochrony ich praw
Godzina 17:00 – w geście solidarności i sprzeciwu przemocy wobec dzieci podświetliliśmy naszą szkołę na czerwonoTo symboliczne działanie ma przypomnieć, że każde dziecko zasługuje na bezpieczeństwo, miłość i szacunek
#DzieciństwoBezPrzemocy #StopPrzemocyWobecDzieci #MiędzynarodowyDzieńPrzeciwdziałaniaPrzemocy #FundacjaDajemyDzieciomSiłę
W sobotę 16 listopada nasi uczniowie wraz z ministrantami z Parafii Św Brata Alberta w Bartoszycach wzieli udział w wycieczce do Gdańska. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwał Ksiądz Krystian oraz opiekunowie. Mieliśmy możliwość zwiedzenia gdańskiego ZOO oraz podziwiania wspaniałych zabytków Starego Miasta. Jednym z przyjemnych punktów wycieczki była wizyta w Galerii FORUM. Wycieczka choć wyczerpująca była wspaniałą okazją do zobaczenia ciekawych miejsc i wzbogacenia naszej wiedzy.Dziękujemy.
Światowy Dzień Krajobrazu to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na piękno otaczającej nas przyrody i jej znaczenie dla naszego życia. W tym roku hasłem przewodnim jest „Krajobraz dla przyszłych pokoleń”, co podkreśla naszą odpowiedzialność za ochronę środowiska naturalnego dla kolejnych generacji.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali wyjątkową gazetkę z okazji Światowego Dnia Krajobrazu. Prace nad gazetką były okazją do pogłębienia wiedzy o pięknie otaczającej nas przyrody, różnorodności krajobrazów oraz konieczności ich ochrony. Uczniowie w swoich artykułach, zdjęciach i grafikach przedstawili nie tylko lokalne krajobrazy, ale także globalne przykłady inspirujących miejsc.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z efektami ich kreatywnej pracy, które można podziwiać na szkolnym korytarzu. Mamy nadzieję, że gazetka zainspiruje całą społeczność szkolną do większej troski o nasze środowisko naturalne!
Tym razem uczniowie pracowali nad tematyką wodną. Poznali ciekawe gatunki ryb zamieszkujące jeziora, rzeki i morza. Dowiedzieli sie także sporo na tamat gatunków roslin wodnych. Wykonali prace plastyczną pod tytułem "Staw". Ostatnim etapem była wycieczka nad zbiornik wodny.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na „Kotylion Niepodległościowy 2024”.
Na konkurs wpłynęło 15 prac. W młodszej grupie wiekowej najładniejsze kotyliony wykonali: Szymon Pawlik z oddziału przedszkolnego, Hania Słupianek z klasy I i Adrian Mierzejewski z klasy III. W starszej grupie wiekowej nagrodzone zostały prace: Piotra Gieracha z klasy IV, Dominika Gajowiaka także z klasy IV oraz Mai Piechockiej z klasy VI. Wyróżniono również kotyliony: Maćka Gajowiaka i Pawła Łopuskiego z grupy młodszej oraz Leny Kaczmar i Natalii Klimczak z grupy starszych uczniów.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
K.A.
W samo południe, 11 listopada, nad Jeziorkiem Miejskim w Bartoszycach odbył się coroczny Bieg Niepodległości.Tradycyjnie już bieg zgromadził wielu miłośników aktywności fizycznej i osób pragnących uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Bieg stał się już nieodłącznym elementem obchodów tego wyjątkowego dnia w Bartoszycach, łącząc ducha sportu z patriotycznym wymiarem.Każdy uczestnik, który dotarł na metę, otrzymał pamiątkowy medal – łącznie rozdano ich aż 500. Był to nie tylko dowód na ukończenie biegu, ale również na solidarność i zaangażowanie w obchody Narodowego Święta Niepodległości.Galiny także miały silną i prężną reprezentację. Gratulujemy.
W piątek 8 listopada w naszej szkole odbył się piękny koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wierszem i piosenką uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć tych, co zmarli za ojczyznę. Złożyli hołd wdzięczności za to, że dziś możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.
K.A.
Cyberprzemoc dotyka wielu młodych ludzi. Obserwacje pokazują, że zjawisko to stale się nasila. Konsekwencje cyberprzemocy dotykają nie tylko nastolatków, ale także dzieci w bardzo młodym wieku. Sprawcy agresji online wykorzystują różnorodne narzędzia i metody. Przejawy cyberprzemocy wśród uczniów często zaczynają się od „niewinnych żartów”, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Szkoła to szczególne miejsce, w którym uczniowie spędzają ze sobą dużo czasu, poznają swoje wady i zalety, słabe i mocne strony. Stąd wielu uczniów ze strony swoich rówieśników doświadcza cyberprzemocy i hejtu, które przejawiają się w różnych formach.
Dlatego cyberprzemoc, hejt, bezpieczeństwo w sieci i odpowiedzialność prawna były tematem spotkania naszych uczniów z panią policjantką Martą Chadaj. Przedstawiona prezentacja, przykłady z życia i przepisy prawne uświadomiły uczniom, jak powinni zachowywać się na co dzień i jaką postawę muszą przyjąć spotykając się ze złymi zachowaniami kolegów i innych osób. Z tego spotkania uczniowie wyszli uświadomieni i mądrzejsi. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim spotkaniom nasza młodzież poradzi sobie w różnych trudnych sytuacjach.
Cyberprzemoc dotyka wielu młodych ludzi. Obserwacje pokazują, że zjawisko to stale się nasila. Konsekwencje cyberprzemocy dotykają nie tylko nastolatków, ale także dzieci w bardzo młodym wieku. Sprawcy agresji online wykorzystują różnorodne narzędzia i metody. Przejawy cyberprzemocy wśród uczniów często zaczynają się od „niewinnych żartów”, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Szkoła to szczególne miejsce, w którym uczniowie spędzają ze sobą dużo czasu, poznają swoje wady i zalety, słabe i mocne strony. Stąd wielu uczniów ze strony swoich rówieśników doświadcza cyberprzemocy i hejtu, które przejawiają się w różnych formach. Dlatego cyberprzemoc, hejt, bezpieczeństwo w sieci i odpowiedzialność prawna były tematem spotkania naszych uczniów z panią policjantką Martą Chadaj. Przedstawiona prezentacja, przykłady z życia i przepisy prawne uświadomiły uczniom, jak powinni zachowywać się na co dzień i jaką postawę muszą przyjąć spotykając się ze złymi zachowaniami kolegów i innych osób. Z tego spotkania uczniowie wyszli uświadomieni i mądrzejsi. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim spotkaniom nasza młodzież poradzi sobie w różnych trudnych sytuacjach.
Uczniowie klasy 2 zrealizowali kolejny projekt ,,Bioróżnorodność- ekosystemy wodne ", podczas którego zapoznali się ze zwierzętami i roślinami wodnymi oraz znaczeniem wody w przyrodzie.Uczniowie klasy 2 zrealizowali kolejny projekt ,,Bioróżnorodność- ekosystemy wodne ", podczas którego zapoznali się ze zwierzętami i roślinami wodnymi oraz znaczeniem wody w przyrodzie.
Klasa 1 miejsce 1 Gabriela Grzegorzewska, 2 miejsce Maciej Gajowiak, 3 Kamil Mierzejewski
Marlena
Klasy 2-3
Marlena
Miejsce 1 Adrian Mierzejewski, 2 Zuzanna Jabłonowska, Fabian Hołownia, 3 Kuba Michalski
Marlena
Konkurs jesienny
W ramach dołączenia do kampanii "#Dzieciństwo bez przemocy" uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w webinarze!
Temat spotkania brzmiał: „Czy dziękować za propsy i za hejty? Lekcja o cyberprzemocy”
Webinar został zorganizowany z inicjatywy szkolnego psychologa oraz wychowawcy, którzy chcieli w ten sposób wesprzeć uczniów w zrozumieniu problematyki cyberprzemocy i budowaniu bezpiecznej przestrzeni w internecie
Dzięki temu spotkaniu młodzież zyskała cenne narzędzia, które pomogą im bezpieczniej poruszać się po cyfrowym świecie
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas webinaru pomoże Wam być jeszcze bardziej świadomymi użytkownikami internetu!
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Klasa 3 przystąpiła do projektu Planeta Energii. ,,DRZEWA- SKARBY PRZYRODY"A oto efekty naszych pierwszych działań.Klasa 3 przystąpiła do projektu Planeta Energii. ,,DRZEWA- SKARBY PRZYRODY"A oto efekty naszych pierwszych działań.
Klasy 1 i 2 przystąpiły do projektu Planeta Energii. 10 października zaczęliśmy realizować scenariusz ,,Drzewa-Skarby Przyrody"
Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym " Godzina dla MŁODYCH GŁÓW - otwarcie o zdrowiu psychicznym" zainicjowany przez @UNAWEZA fundation założoną przez @Martyna Wojciechowska Celem programu jest wspieranie dzieci i młodzieży w lepszym rozumieniu i dbaniu o swoje zdrowie psychiczne oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego W ramach tego programu, w pierwszym semestrze realizujemy 4 lekcje związane z rozwijaniem kompetencji emocjonalno-społecznych Scenariusze zajęć dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych z podziałem na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII Zajęcia te mają pokazać jak ważne jest znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym @MŁODEGŁOWY #MłodeGłowy #Otwarcieozdrowiupsychicznym
Powered by aSc EduPage