W dzisiejszych czasach, w dobie wszechobecnej cyfryzacji bardzo trudno jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zainspirować dzieci do czytania w klasie III został wprowadzony projekt edukacyjny autorstwa p. Honoraty Szaneckiej. Głównym założeniem projektu jest rozbudzenie u dzieci zainteresowań czytelniczych poprzez aktywną działalność edukacyjną. Innowację pedagogiczną uczniowie realizują już od września w czasie zajęć rozwijających. Tegoroczna edycja ma charakter ekologiczny i składa się z trzech modułów.
W akcję aktywnie włączyła się pani Anna Szwed – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Galinach. Podczas realizowania pierwszego modułu dzieci udały się do biblioteki, gdzie pani Ania opowiedziała im o swojej pracy i zasadach korzystania z księgozbioru bibliotecznego, założyła karty czytelnicze i przeczytała fragment omawianej lektury „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Uczniowie mogli również wypożyczyć wybraną przez siebie książkę.
Aktualnie uczniowie realizują drugi moduł projektu. Tym razem dzieci wybrały się w czytelniczą podróż do krainy śniegu. W czasie zajęć czytają fragmenty lektury „Zaczarowana zagroda” autorstwa Aliny i Czesława Centkiewicz. Uczniowie zdążyli już zamienić klasę w zimową krainę. Z materiałów odpadowych zrobili głównych bohaterów lektury – sympatyczne pingwinki. Wykonali również drzewo czytelnicze, które ozdobili zimowymi gwiazdkami. Na każdej gwiazdce wypisali ostatnio przeczytane książki. Dzieci zaprojektowały także ekologiczne stroje nawiązujące do zimowej krainy. Zapraszamy do fotorelacji!