• Niezwykła lekcja.

            25.09.2023

             W Galinach czuć i widać chemię!

            Chemia jest trudnym przedmiotem i wymaga wielkiego skupienia. Nasza szkoła wie jak ją odczarować i sprawić, by te lekcje były naprawdę przyjemne. Na ostatniej lekcji chemii klasa VII pod czujnym okiem nauczyciela, pani Marii Baranowskiej cierpliwie wykonywała eksperymenty mające na celu zbadanie gęstości cieczy. Każdy z uczniów, dzięki wiedzy zdobytej w trakcie zajęć, wyczarował własną, kolorową tęczę. Uśmiechy na twarzach uczniów mówią same za siebie. Czekamy na więcej ciekawych działań młodych chemików z Galin.

          • Bezpieczna droga do szkoły.

            20.09.2023

            Spotkanie klas młodszych z dzielnicowym w naszej szkole.

            We wtorek, 19 września w naszej szkole odbyło się spotkanie klas młodszych z dzielnicowym. Nasi uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i do domu. Dzielnicowy cierpliwie tłumaczył dzieciom jak unikać sytuacji niebezpiecznych w szkole i poza nią. Dzięki takim wydarzeniom wiemy, jak należy postępować.

             

             

             

             

             

            +2

            Wyświetl statystyki i reklamy

            Promuj post

            Lubię to!

            Komentarz

            Udostępnij

          • Rozpoczęcie roku szkolnego

            29.08.2023

            Szanowni Rodzice. Drodzy Uczniowie.

            Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w naszej szkole 4 września.

            O godzinie 8.00 rozpocznie się msza święta, zaś o 8.40 apel inaugurujący nowy rok szkolny.

            W tym dniu autobus szkolny przyjeżdża zgodnie z rozkładem z zeszłego rok.

            Odjazd zaplanowany jest około godziny 10.00

            O wszelkich zmianach w rozkładzie autobusów szkolnych będziecie Państwo informowani na bieżąco.

          • Akcja edukacyjna "Moje dziecko idzie do szkoły"

            23.08.2023

                   Rozpoczęcie nauki w szkole to przełomowy moment w życiu dziecka, a także jego rodziny. Kolejne lata nauki są okresem bardzo ważnym nie tylko z powodu zdobywanej przez dziecko wiedzy, ale także czasem istotnym dla jego zdrowia. W wieku szkolnym może rozwinąć się szereg problemów zdrowotnych, takich jak wady postawy, zaburzenia wzroku czy otyłość. W tym wieku kształtuje się wiele nawyków, utrwalają się zachowania, które będą umacniać zdrowie lub jemu szkodzić.

            W związku z powyższym Sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach co roku koordynuje Akcję edukacyjną "Moje dziecko idzie do szkoły", której celem jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym
            i wczesnoszkolnym na temat zdrowego stylu życia, roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków zdrowotnych oraz przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych w domu i środowisku szkolnym.

                 Poniżej zamieszczamy materiały oraz pomoce dydaktyczne dotyczące akcji zachęcamy gorąco wszystkich rodziców do zapoznania się z nimi !

            Kliknij poniżej

            Moje_dziecko_idzie_do_szkoly.docx

          • Zakończenie roku szkolnego

            02.07.2023

                    W słoneczny piątkowy poranek 23 czerwca żegnaliśmy rok szkolny 2022/23. Rozpoczęliśmy tę uroczystość mszą świętą w kościele. Dzięki pięknej pogodzie apel odbył się na dziedzińcu szkolnym.  Do szkoły wraz z uczniami licznie przybyli rodzice oraz goście: wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha, policjant dzielnicowy Patryk Cichosz, ksiądz proboszcz Karol Krukowski oraz sołtys Galin Marcin Przybysz. Dyrektor szkoły- pani Magdalena Jabłonowska przywitała wszystkich zebranych i następnie wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa i nagrody wyróżnionym uczniom w tym prymusowi naszej szkoły, którym w tym roku szkolnym został uczeń klasy V Alan Kołowrocki.

             Szczególną uwagę poświecono absolwentom odbierającymi świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Promocji do wyższych klas i wyróżnień pogratulował uczniom i rodzicom także Wójt naszej gminy.

                 Ostatnie chwile apelu dedykowane były nauczycielom, zwłaszcza tym, którzy po raz ostatni wzięli w nim udział, jako czynni pedagodzy.

                 Po ponad czterdziestu latach pracy w szkole w Galinach na emeryturę odszedł pan Marek Kirkuć. W ciągu tych kilkudziesięciu lat uczył przede wszystkim wychowania fizycznego i techniki, ale był też opiekunem świetlicy i pedagogiem szkolnym. Przez wiele lat opiekował się Szkolną Kasą Oszczędności. Od początku tworzył stronę internetową szkoły i cały czas ją uaktualniał wykorzystując pełnioną przez siebie funkcję szkolnego fotografa.

              Janina Aleksandrowicz przygodę ze szkołą w Galinach rozpoczęła ponad trzydzieści lat temu.

            Jednak po kilku latach zmieniła miejsce pracy, by znów na dziesięć lat wrócić do Galin. W bieżącym roku szkolnym, jako wieloletnia nauczycielka matematyki i informatyki, której uczniowie osiągali bardzo dobre wyniki na egzaminach, postanowiła zakończyć karierę pedagogiczną w naszej szkole i skorzystać z przysługującej jej emerytury.

              W tym wyjątkowym dniu podziękowaliśmy za współpracę również naszej młodszej koleżance Anieli Mickanis-Balcewicz. Pani Aniela pracowała z klasami młodszymi, była bardzo zaangażowana w swoją pracę i z pasją wykonywała swój zawód. Od nowego roku szkolnego będzie pracowała w innej szkole.

              Podobno nie ma ludzi niezastąpionych i z pewnością tak jest. Ale przeżytych wspólnie lat, chwil i zdarzeń nie da się zapomnieć. Odpoczywajcie, korzystajcie z życia, a każdemu z Was, każdego dnia niech towarzyszy satysfakcja i  zadowolenie płynące z poczucia dobrze wykonanej służby.  # K.A.

            Więcej zdjęć w galerii

          • Pożegnanie klasy VIII

            22.06.2023

            Nic dwa razy się nie zdarza...

            Dnia 22.06.2023r odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy ósmej. 

            Nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły a następnie absolwenci złożyli ślubowanie.

            Młodsi koledzy i koleżanki z klasy 7 przygotowali krótki występ oraz prezentację, która była okazją do wspomnień. Były życzenia i upominki dla każdego z absolwentów.

            Uczniowie klasy ósmej podziękowali wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za lata spędzone w szkole i na pożegnanie wręczyli symboliczny kwiatek.

            Nie obyło się bez łez wzruszenia...

            Jednak spotkanie zakończyło się wesołym akcentem- wspólnie zatańczoną "Belgijką" w wykonaniu klas 7 i 8  # Kamila

          • Wycieczka: Olsztynek - Grunwald

            21.06.2023

                 Piękna pogoda i jeszcze piękniejsze obrazy towarzyszyły naszym dzieciom podczas wycieczki do Olsztynka i Grunwaldu. W olsztyneckim skansenie uczniowie klasy IV,V i VI podziwiali i poznawali relikty wiejskiej przeszłości. Większość eksponatów to dla naszych dzieci zupełna nowość, ale podróże kształcą, więc już wiemy, czym były żarna lub krosna.

                   W Grunwaldzie zwiedziliśmy nowoczesne Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej, powędrowaliśmy przez pola grunwaldzkie szlakiem bojowym naszych rycerzy, by odpocząć pod pomnikiem upamiętniającym bitwę. Nieodłącznym punktem wycieczki były zakupy. Każdy uczestnik wycieczki wrócił do domu wyposażony w miecz, tarczę, łuk czy inny pamiątkowy gadżet. Najważniejsze jednak będą wspomnienia i nabyta wiedza.  # K.A.

          • SPACERKIEM PO GALINACH

            14.06.2023

                  Piękna nasza Polska cała.  Piękna też jest nasza mała ojczyzna. W słoneczną czerwcową środę wybraliśmy się na spacer po okolicy szukając cudów natury. No i znaleźliśmy. Pomnik przyrody- dąb szypułkowy tuż obok zabytkowej galińskiej leśniczówki- piękny, stary, rozłożysty.  Drugi, tuż przy Leśnej Ścieżce Dydaktycznej.  Potem odpoczęliśmy chwilę nad jeziorkiem, słuchając śpiewu ptaków i szumu starego lasu. Wracając do szkoły, zajrzeliśmy jeszcze do Zespołu Pałacowego. Starej XVI-wiecznej siedziby rodu Eulenburgów, która cały czas jest odrestaurowywana i upiększana.

                Ten spacer był dowodem na to, że można nacieszyć oczy nie wyjeżdżając daleko w myśl starego polskiego przysłowia „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.   # K.A.                                                  

          • FESTYN RODZINNY

            03.06.2023

                „Razem tworzymy rodzinę” - pod takim hasłem 2 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się festyn rodzinny.

                 Po przywitaniu gości przez panią dyrektor uczniowie dali przepiękny występ wokalno-taneczny. Przysłowiowym „gwoździem” festynu był turniej rodzinny.  Dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem lub innymi bliskimi członkami rodziny, rywalizowały w rozgrywkach sportowych.

            Po zaciętej walce najwięcej punktów i I miejsce zdobyła rodzina Kołowrockich-mama Katarzyna oraz synowie Gabriel i Alan. I wcale nie chodziło tu o miejsca, bo wszystkie nagrody dla uczestników były niezwykle atrakcyjne, ale najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.

            Dzieci mogły skorzystać także z dmuchanych zjeżdżalni, mogły pomalować sobie buźki i zapleść kolorowe warkoczyki. Zabawie towarzyszyły również pokazy Straży Granicznej i OSP z Galin.

            Oprawę gastronomiczną zapewnili dzieciom i gościom rodzice, za co serdecznie im dziękujemy.  # K.A.

          • Dzień Flagi

            02.05.2023

                     Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

            W związku z tym w wielu miejscach Polski dzień 2 maja jest obchodzony poprzez organizowanie różnego rodzaju wydarzeń czy manifestacji patriotycznych, podczas których eksponowane są oczywiście nasze barwy narodowe.

            Ponadto tego dnia wielu Polaków decyduje się na wywieszanie na swoich domach biało-czerwonej flagi. Obecnie popularnym zwyczajem jest noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Jest to zwyczaj zapoczątkowany jeszcze przez świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był on później kontynuowany zarówno przez Bronisława Komorowskiego, jak i obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.

          • Święto Konstytucji 3 Maja

            01.05.2023

               3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.   

                  Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm. Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji dzień 3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone.

            Zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, formalnie zniosła liberum veto.

            Autorami Konstytucji 3 maja byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Adam Stanisław Krasiński. Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez Sejm Czteroletni.

          • ŚWIĘTO SZKOŁY

            26.04.2023

                  Kwiecień to miesiąc świąt związanych z przyrodą i ekologią. Są to m.in. Dzień Ziemi i Dzień Wody. Naszym uczniom z uwagi na patrona naszej szkoły, czyli Leśników Polskich  nie obce są działania proekologiczne . I dlatego właśnie w tym miesiącu nasza szkoła obchodziła swoje święto.

            W środę 26 kwietnia do Galin przybyli znamienici goście- wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha, leśniczy Leśnictwa Czarny Las Paweł Ulaniuk, radny gminy Krzysztof Prokop, radny powiatu i sołtys Galin Marcin Przybysz , dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz rodzice naszych uczniów.

               Uroczystość przygotowaną na tę okazję opatrzono wymownym tytułem ”Bo Ziemię mamy tylko jedną”. Uczniowie doskonale zaprezentowali się w występach taneczno-wokalnych, przeprowadzili sąd nad ropuchą i bawili publiczność prezentując pokaz mody ekologicznej. Na zakończenie uroczystości przedstawiono wyniki Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. „Wiosenne przebudzenie”. Mimo, że uczniowie z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności, ten dzień upłynął w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze.     #  K.A.

                                                                                            

          • 2023 Rok Mikołaja Kopernika

            23.03.2023

            W 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Sejm RP ustanowił rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika.

            Dlatego też w dniu dzisiejszym, uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Galinach odwiedzili Bibliotekę Publiczną .

            Celem wizyty było zapoznanie uczniów z pracą bibliotekarza oraz poznanie miejsca, w którym w naszej gminie są wypożyczane książki ,dodatkowo uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą je wypożyczać w bibliotece publicznej .

            W trakcie wizyty uczniowie mieli okazję zobaczyć księgozbiory przeznaczone dla dzieci, ale nie tylko, ponieważ ich ciekawość świata nie ogranicza się jedynie do tematyki powieści dziecięcych. Z ochotą oglądali książki popularno - naukowe .

            Uczniowie dowiedzieli się kim był Mikołaj Kopernik, gdzie się urodził a także o jego słynnym dziele: pt. ,,O obrotach sfer niebieskich".

            Ta wizyta z pewnością pobudziła u uczniów ciekawość czytelniczą.

            Dziękuję za miłą wizytę i zapraszam

            Dyrektor Szkoły Magdalena Jabłonowska

          • Pierwszy Dzień Wiosny

            21.03.2023

            Wiosna cieplejszy wieje wiatr

            Wiosna znów nam ubyło lat

            Wiosna wiosna wkoło rozkwitły bzy

            Śpiewa skowronek nad nami

            Drzewa strzeliły pąkami

            Wszystko kwitnie wkoło i ja i ty

                Jak co roku 21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki głośno i radośnie w tradycyjnym przemarszu po okolicy powitali wiosnę! Najmłodsze dzieci wykonały eko-grzechotki, klasy 1-3 piękne transparenty, natomiast klasy 4-8 eko-marzanny. Najpiękniejsze marzanny wykonała klasa V oraz klasa VIII. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Po powrocie zjedliśmy kiełbaski pieczone na ognisku- dziękujemy Radzie Rodziców.Na zakończenie spaliliśmy marzanny aby przegnać zimę na dobre! # Kamila W.

          • Wycieczka do Lidzbarka Warmińskiego

            12.03.2023

                       8 marca uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego.

                 Celem wycieczki było zwiedzanie zamku biskupów warmińskich oraz obejrzenie filmu „Szczęście Mikołajka”. W program zwiedzania zamku wpleciona była gra dydaktyczna ”Poszukiwanie skarbu biskupa Krasickiego”. Starsi uczniowie eksplorując wnętrza zamku pracowali w grupach. Wykonując zadania, poza inteligencją i logicznym myśleniem, poszukiwacze skarbu musieli wykazać się dużym zaangażowaniem i dobrą współpracą. Najlepsi w tym działaniu okazali się piątoklasiści i to oni odnaleźli najszybciej skarb Ignacego Krasickiego - czyli szkatułkę z porcelanową filiżanką.

            Ta edukacyjna wyprawa o walorach historyczno- krajoznawczych była jednym z działań w ramach zdobywania przez naszą szkołę certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu Narodowemu. # K.A.

          • XI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

            05.03.2023

                 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

            „Cześć i chwała bohaterom! Start!” – tymi słowami Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski rozpoczął tegoroczną edycję biegu Tropem Wilczym. Wcześniej uczestnicy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wysłuchali listu, jaki do uczestników akcji w całym kraju skierował Prezydent RP Andrzej Duda, a który odczytał radny Witold Darski.

            Aura w tym dniu była bardzo zmienna. Zapisom uczestników biegu towarzyszyły gęste opady śniegu, ale na sam bieg, który rozpoczął się w południe, wyjrzało już słońca, a niebo mieniło się błękitnym kolorem.

            Chętni upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych” mieli do pokonania dwa okrążenia wokół jeziorka. Niemal wszyscy biegli w przygotowanych na tę okoliczność specjalnych koszulkach, które otrzymali w ramach pakietu startowego (wydano ich 166). Na mecie na ich szyjach zawisły pamiątkowe medale. Dekoracji dokonywali burmistrz Piotr Petrykowski, radny Witold Darski oraz Komendant Straży Miejskiej Jerzy Szostak.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach
      • 89 761 22 24
      • Warmińsko-Mazurskie 11-200 Bartoszyce Galiny 69 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych