28.03.2022

Pierwszy Dzień Wiosny Szkoła Podstawowa w Galinach powitała kolorowo i głośno! Najpierw był przemarsz po okolicy z eko-grzechotkami i piosenkami o wiośnie. Następnie zjedliśmy kiełbaski pieczone na ognisku i starsze klasy spaliły swoje ekologiczne marzanny. Pogoda od tamtej pory dopisuje, wiec chyba udało nam się przegnać zimę na dobre!

• Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

07.03.2022

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Blisko 130 uczestników wzięło udział w 10-tej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który odbył się 6 marca na Jeziorku Miejskim w Bartoszycach. Tegorocznemu biegowi towarzyszyła również zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Uczestnicy do pokonania mieli dwa okrążenia wokół jeziorka. Przed startem biegu odczytano list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkie osoby biorące udział w dzisiejszym wydarzeniu otrzymały pakiety startowe oraz piękne, okolicznościowe medale.