• Dzień Jabłka

30.09.2022

28 września przedszkolaki z Galin (grupa 3,4,5- latków)  obchodziły Dzień Jabłka. Dzieci wysłuchały najpierw historii związanych z jabłkami oraz przeróżnych ciekawostek na ich temat. Następnie uczniowie wykonali prace artystyczne przedstawiające jabłka, panowała tu dowolność. Mogliśmy podziwiać jabłka wykonane z plasteliny, papieru oraz narysowane kredkami. Po skończonej pracy przedszkolaków czekało skosztowanie owoców w postaci szaszłyków, które same wykonały oraz jabłek pieczonych. Mamy nadzieję, że dzięki takim dniom nasi uczniowie będą zyskiwali jeszcze większą świadomość na temat zdrowego odżywiania oraz istoty owoców w ich codziennej diecie.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

21.09.2022

20 września był szczególnym dniem dla przedszkolaków w Galinach, a to za za sprawą Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Z tej okazji zostało przygotowanych wiele atrakcji. Na początku wychowawczyni maluchów mgr Jolanta Topczyłko przeczytała uczniom bajkę, dzięki której poznały przygody Kici Koci w przedszkolu. Następnie odbył się pokaz mody, w którym ubrania zostały wykonane z produktów do recyklingu. Konkurencja była naprawdę na wysokim poziomie, a najlepsze stroje zostały obdarowane nagrodami. W kategorii dziewcząt 1. miejsce zdobyła Nela Ludwiniak, 2. miejsce Kalina Lipnicka, a 3. miejsce zdobyła Izabela Dudek. W kategorii chłopców ex aequo na 1. miejscu uplasowali się Leon Prokop oraz Antoni Skonieczko, na 2. miejscu Maksymilian Saliński, a na 3. Igor Strzełecki. Serdecznie podziękowania kierujemy do rodziców, dzięki którym nasze pociechy mogły zaprezentować swoje stroje. Po wszystkim przyszedł czas na pokaz wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach. Poza prezentacją wozu panowie udzielili przedszkolakom również krótkiej pogadanki. Była to niesamowita atrakcja wśród najmłodszych uczniów. Dziękujemy OSP w Galinach za poświęcony czas oraz zaangażowanie. Kto wie, może któreś z dzieci zdecyduje się w przyszłości na wybór tego wspaniałego zawodu, jakim jest strażak. Przedszkolaków czekała też część artystyczna, w której było malowanie twarzy, malowanie na folii stretch swoich postaci oraz taniec z balonami. Po tak wyczerpujących atrakcjach na uczniów czekało wspólne ognisko oraz jedzenie kiełbasek. Na deser czekały ukryte cukiereczki, które musiały zostać odnalezione przez przedszkolaków. Zdecydowanie był to dzień pełen przygód i wrażeń, który najmłodsi uczniowie z Galin zapamiętają jeszcze na bardzo,bardzo długo.

Jolanta Topczyłko

• Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy

15.09.2022

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie kl. 0 i kl. I-III wspólnie bawili się przy muzyce, tańczyli z chusteczką haftowaną w kropki, losowali tajemnicze przedmioty z worka w kropki, wykonywali kropkowane prace plastyczne i ozdabiali teren szkoły kredowymi kropkami!

• Początek nowego roku szkolnego

Witaj szkoło!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 nastąpiło tuż po mszy świętej w kościele parafialnym odprawionej przez księdza proboszcza. Dyrektor szkoły powitała wszystkich zebranych na apelu gości, rodziców i uczniów. Przedstawiła nowych nauczycieli i zapoznała z najważniejszymi informacjami związanymi z organizacją roku szkolnego. Następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.