26.06.2022

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje lekcje skończone”-tymi znanymi słowami piosenki uczniowie w całym kraju 24 czerwca zakończyli rok szkolny 2021/22.

W naszej szkole uroczysty apel z tej okazji nie różnił się zbytnio od poprzednich.

Po mszy świętej uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami spotkali się na sali gimnastycznej, aby zakończyć kolejny etap nauki.

W obecności całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości wyróżnieni uczniowie odebrali z rąk p.o. dyrektora szkoły p. Magdaleny Jabłonowskiej i wychowawców świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Szczególne słowa pożegnania zostały przekazane dziesięciorgu uczniom klasy ósmej. Dla absolwentów w tym dniu rzeczywiście po raz ostatni zadźwięczał dzwonek w naszej szkole.  Także pani mgr Lucyna Masłowska po raz ostatni wzięła udział w tej szkolnej uroczystości, jako czynny nauczyciel. Po ponad trzydziestu latach przepracowanych w szkole w Galinach odeszła na zasłużoną emeryturę. Życzymy jej teraz wspaniałego czasu na odpoczynek i realizację swoich pasji.

• Konkurs programistyczny

12.06.2022

3  czerwca 2022 r. dobiegły końca kwalifikacje do finału 4 edycji ogólnopolskiego konkursu programistycznego PixBlocks Programming Challenge 2022, największego takiego konkursu w Polsce.

Pomyślnie przeszły je i zakwalifikowały się oficjalnie do finału konkursu 3 uczennice naszej szkoły:

Emilia Nowakowska i Weronika Staszewska z klasy VI oraz Weronika Barszczewska z klasy VII.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się 11 czerwca 2022 r. Trzymajmy w tym dniu kciuki za nasze reprezentantki.

Wyniki kwalifikacji dostępne są na stronie https://pixchallenge.org/wyniki/ .