• Święta godne, a nie głodne

29.11.2022

ŚWIĘTA GODNE A NIE GŁODNE”- tradycyjnie już po raz kolejny pod takim hasłem w piątek i w sobotę 25,26 listopada odbyła się zbiórka żywności dla potrzebujących. Jak zwykle nasi uczniowie chętnie wzięli udział w tej akcji. Zapewne takie działania kształcą w naszej młodzieży wartości , o które dziś tak trudno-empatię ,szacunek ,wyrozumiałość. Wielkie gratulacje i podziękowania składamy także koordynatorowi akcji panu Zbyszkowi Jabłońskiemu.

• Dyktanda.pl na mundial

Szanowni Państwo,

Serdecznie prosimy o udostępnienie poniższej informacji wraz z linkiem do strony konkursu na Państwa stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych.

Przy publikacji niniejszej wiadomości mogą Państwo dowolnie korzystać z materiałów graficznych dostępnych tutaj:https://drive.google.com/drive/folders/1LxgpxWY5b8pCxyHRsJ3RD4tvfEVWIeM6

Z góry serdecznie dziękujemy!

Za kilka dni cały świat ogarnie mundialowa gorączka. Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I oprócz tego połączyć przyjemne z pożytecznym? Portal edukacyjny www.dyktanda.pl daje taką możliwość, przygotował bowiem konkurs w piłkarskim klimacie!

Całość składać się będzie z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy fan piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi marzeniami lub przewidywaniami - czyli przygotować dyktando na temat dowolnego meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje prace można przesyłać tutaj: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata

Następnie, dzień przed każdym meczem polskiej reprezentacji, organizowany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o danym meczu naszej kadry.

Zarówno za przygotowanie dyktanda, jak i za prawidłowe rozwiązanie, organizator przewidział nagrody. Zachęcamy zarówno uczniów, jak i dorosłych, do wspólnego świętowania mistrzostw świata również w takiej formie!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

• KONKURS PLASTYCZNY

DRODZY UCZNIOWIE!
            Serdecznie zapraszamy Was do udziału
            w konkursie plastycznym organizowanym przez naszą Szkołę
            pt. „Portret Świętego Mikołaja”

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów i dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej Szkoły. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie portretu Świętego Mikołaja (technika i format dowolny). Prace plastyczne należy przekazać wychowawcom klas w terminie do 2 grudnia. Każde dziecko może wykonać tylko 1 pracę.

W dniach 2-4 grudnia na stronie Facebook Szkoły zostanie udostępniona galeria konkursowa. Oceny prac dokonają użytkownicy Facebooka, składając „lajki” pod wybranymi zdjęciami. O wygranej decyduje liczba „lajków”. Wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia w Mikołajki!

Szczegółowych informacji dotyczących Konkursu udziela koordynator –
            Aniela Mickanis-Balcewicz, kontakt tel: 661-491-174 lub drogą mailową: anielamickanisbalcewicz@gmail.com.

• Zawody sportowe z mistrzem olimpijskim Karolem Zalewskim

12.11.2022

12 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Bartoszycach odbył się Athletics Challenge, czyli lekkoatletyczne zmagania sportowe dla uczniów bartoszyckich i gminnych szkół.

Pomysłodawcą projektu jest polski lekkoatleta Karol Zalewski – mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400m z Tokio. Karolowi Zalewskiemu towarzyszyła Aleksandra Lisowska, mistrzyni Europy w maratonie z 2022 r.

Atchletics Challenge to autorski pomysł, skierowany do dzieci w wieku 9-12 lat zachęcający do aktywności poprzez rywalizację sportową.

Konkurencje nawiązywały do lekkiej atletyki. Uczniowie rywalizowali w:

• Rzucie piłką lekarską z miejsca w tył (dziewczynki – 1 kg, chłopcy – 2 kg)
            • Skoku w dal z miejsca
            • Biegu po kopercie
            • Sztafety mieszanej 4+4

Dzięki temu sprawdzane były różne umiejętności – siła, skoczność, zwinność i szybkość. Od początku inicjatorowi akcji chodziło o to, by pokazać najmłodszym jak fajna jest rywalizacja i że nie trzeba spędzać dużo czasu przed komputerem. Celem Karola Zalewskiego było dać uczniom wyraźny impuls do polepszania swoich sportowych umiejętności.

Uczestniczyło 12 szkół, nasza szkoła zajęła 9 miejsce. Zwyciężyła szkoła z Bezledy.

Oprócz sportowych atrakcji nie zabrakło również miejsca na wspólne zdjęcia i autografy. Dodatkowo każdy uczestnik zawodów otrzymał z rąk mistrza olimpijskiego specjalne podarunki. # mk

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 LISTOPADA  -  ŚWIĘTO OJCZYZNY, WOLNOŚCI I POKOJU.

Pod takim hasłem  w tym roku uczniowie klasy V,VI i VII pod kierunkiem p. Krystyny Aleksandrowicz przygotowali apel patriotyczny z okazji święta narodowego. Były wiersze ,treści historyczne oraz pieśni . Młodszym uczniom zadedykowano prezentację multimedialną. Na zakończenie podsumowany został konkurs na najładniejszy kotylion.